Экономика
Стефанішина: Єврокомісія скасувала обмеження на імпорт 12 груп товарів із України
Фото: віце-прем’єр Ольга Стефанішина (Віталій Носач, РБК-Україна)
Автор:
Володимир Костирін
Європейська комісія виключила із продовженого списку обмежень на ввезення аграрної продукції з України 11-12 груп товарів, причому шість видів залишаються під забороною на імпорт.
Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю чиновника «Суспільному».
Вона зазначила, що ЄК у цьому питанні прислухалася до української сторони під час ухвалення рішення про продовження обмежень 5 червня.
Також Стефанішина розповіла, що певна частина експорту продукції звільнилася, при цьому, наприклад, Польща продовжила «фізичне блокування» свого кордону, і це «умова скасування цих обмежень, відмова від фінансування та субсидії польським фермерам».
«Тому ми невідкладно звернулись до Європейської комісії з тим, що таке блокування має бути завершено. І на сьогодні, за нашою інформацією, Україно-Польський кордон з польського боку буде звільнений від блокувальників, ми зможемо відновити експорт хоча б тієї продукції, яка йде по всьому світу, а не до Польщі», — наголошує віце-прем’єр-міністр.
За словами чиновника, загалом втрати України від заборони на імпорт розцінюються у сотні мільйонів євро.
Українська сторона очікує найближчого тижня на перше засідання координаційної платформи, на якій обговорять питання компенсації збитків з квітня 2023 року, коли «почалася дія односторонніх заходів, не тих, які запровадила Європейська комісія».
Заборона на імпорт з України
Євросоюз 2 травня ввів обмеження на імпорт українського продовольства, щоб зняти надмірну пропозицію зерна у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині. Так, ці країни скаржилися, що дешевше українське зерно робить внутрішнє виробництво невигідним.
У зв’язку з цим Єврокомісія виділила 100 млн євро на підтримку фермерів ЄС. Рішення спрямоване на те, щоб розрядити обстановку довкола українського зерна.
5 червня стало відомо, що ЄК продовжила заборону імпорту українського зерна до п’яти країн ЄС до 15 вересня.
Источник: www.rbc.ua