Экономика
Україна може наростити експорт металургійної продукції в ЄС на 74 млн доларів щомісяця, — експерт

Фото: Україна може заміщати продукцію ГМК РФ у Європі на $74 млн щомісяця (gmk center)
Автор:
Юлія Бойко
Шляхом заміщення російських постачальників на європейському ринку, Україна може наростити експорт продукції ГМК на $74 млн щомісяця — з урахуванням тих обсягів залізної руди та чавуну, які постачалися російськими компаніями на ринок ЄС минулого року, та виробничих потужностей, які залишились на підконтрольній Україні території.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на директора GMK Center Станіслава Зінченка на відкритих слуханнях комітету ВР з питань економічного розвитку.
«Максимально можливий потенціал нарощення експорту залізної руди й чавуну, за нашими розрахунками, становить $230 млн щомісяця — це за умови, що металургійні підприємства, які залишилися на підконтрольній території України, зможуть відновити виробництво до довоєнних рівнів», — пояснив Зінченко.
Водночас він наголосив: для збільшення експорту металургійної продукції необхідно вирішити кілька питань, серед яких найважливіші — розблокування українських морських портів для металургійної продукції, а також збільшення пропускної здатності прикордонних залізничних переходів з ЄС.
«Номінальна пропускна здатність становить 3400 вагонів, а реальна, за нашими розрахунками — лише 1800 вагонів. До двох тижнів можуть простоювати вагони в черзі на кордонах. Укрзалізниця намагається вирішувати проблему шляхом обмежень — так званих конвенцій на перевезення гірничо-металургійних вантажів. У результаті підприємства втрачають експортні можливості», — додав експерт.
Зінченко наголосив: потрібно посилювати дипломатичні зусилля, спрямовані на витіснення російської продукції з європейського ринку. За 10 місяців минулого року Росія експортувала до ЄС 2,4 млн т залізної руди та 1 млн т чавуну, на суму майже $1 млрд.
«Європейські виробники будуть купувати російську продукцію, допоки існуватиме така легальна можливість. Купувати російське зараз вигідно, тому що російські металурги пропонують дисконти (від 10% до 30% від світових цін)», — наголосив директор GMK Center.
Нагадаємо, раніше GMK Center також опублікував дослідження, яке показало: європейські санкції проти металургійної сировини з РФ працюють лише точково. Євросоюз залишив можливості торгівлі сировиною з РФ, і відстрочив обмеження щодо напівфабрикатів.
Своєю чергою, міністр економіки України Юлія Свириденко заявила, що вся без винятку російська металургійна продукція має опинитися під санкціями, а українським металургам слід надати доступ до американського та європейського ринку.
Источник: www.rbc.ua
-
Авто2 дня ago
Что будет, если ездить на зимней резине летом: правда, риски и советы
-
Политика2 дня ago
Можно ли реально предотвратить коррупцию в условиях войны
-
Спорт2 дня ago
Рекордные суммы на кону: сколько Усик и Дюбуа заработают за бой года
-
Еще1 день ago
День ангела Антона 2025: история святого, значение имени и искренние поздравления своими словами
-
Политика1 день ago
Что скрывает Римская конференция по восстановлению Украины — все взгляды прикованы к Зеленскому и фон дер Ляйен
-
Культура1 день ago
Netflix показал трейлер второго сезона «Уэнсдэй» — звёздное возвращение и новые тайны
-
Экономика1 день ago
Биткойн пробил $112 тысяч — что стоит за резким скачком криптовалюты
-
Экономика1 день ago
Что стоит за обвалом цен на сахар — мировые котировки стремительно летят вниз