Экономика
Україна має за підтримки партнерів забезпечити розблокування морських портів, — Водовіз
Фото: Україна має за підтримки партнерів забезпечити розблокування морських портів (Віталій Носач, РБК-Україна)
Автор:
Артем Горовенко
Зернова угода стала для Росії можливістю узаконити піратство у Чорному морі, а зараз Україна отримала шанс розблокувати порти повністю. Це допоможе промисловості зберегти обсяги виробництва, і витіснити Росію з європейських ринків.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на керівника проектного офісу гендиректора «Метінвесту» Олександра Водовіза.
«Зернова угода не працювала останні три місяці. Від нас виходило 5 кораблів в місяць, а росіяни мали ланцюжок, на якому нас тримали. Зернова угода, як така — це була легітимізація піратства в Чорному морі. Адже Росія отримала право вирішувати, щоб виходили тільки ті кораблі, які вона хоче, і тільки в певному порядку, і з перевірками, які вона хоче», — пояснив він.
Він висловив переконання, що відновлення роботи українських портів лежить у площині переговорів з міжнародними партнерами, адже вільне судноплавство у чорноморському регіоні вирішує цілий ряд проблем, у тому числі глобальних. Водночас вирішення цього питання в Україні покладене тільки на Міністерство інфраструктури.
«Це велике питання, і одне Міністерство інфраструктури його не може вирішити. До цього питання має підключатися Міністерство економіки, МЗС, і на всіх рівнях вони мають трубити в труби і казати: розблокуйте порти. Потрібно вести перемовини з Ердоганом (президентом Туреччини, — ред), бо він зацікавлений в тому, щоб кораблі йшли через Босфор, адже він отримує за це плату. Далі – перемовини з ООН, яка зацікавлена в тому, щоб не було голоду, і щоб біженці не бігли в Європу. Тобто, необхідно вести перемовини не з позиції порушення міжнародних угод, а з позиції економічних чинників», — переконаний Водовіз.
Він також наголосив, що блокування морських портів Росія використовує для того, щоб витіснити українську продукцію зі світових ринків, і замістити її своєю. Натомість, забезпечення вільного судноплавства дасть змогу посилити санкційний тиск на агресора.
«Є 11 пакетів санкцій проти РФ, які введені. В цих пакетах частково десь метал заборонили, але основні види продукції, які поставляє Росія — не заборонили. Маємо парадокс: ми залізною дорогою не можемо вивозити свою продукцію, і нас там заміщають росіяни. А що роблять європейці? Залюбки купують», — акцентував він.
Нагадаємо, днями Федерація роботодавців транспорту України оприлюднила заяву, згідно з якою через заблокування портів Україна втратила мінімум 10% ВВП, 18 млрд доларів валютної виручки, 500 тис. робочих місць та 135 млрд грн податків – що співставно з бюджетом витрат України на освіту або охорону здоров’я.
Раніше віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков заявив, що Україна потребує вільного морського експорту, і закликав міжнародну спільноту об’єднатися для розблокування українських портів.
Источник: www.rbc.ua
-
Еще2 дня ago
Как приготовить карамельно-яблочный тирамису: идеальный десерт для осени
-
Политика1 день ago
Трамп сделал новое заявление о войне в Украине: что он сказал
-
Экономика2 дня ago
Курс валют на сегодня, 15 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
-
Технологии1 день ago
В «Армия+» стала доступна функция перевода между военными частями: как она работает и кто может воспользоваться
-
Еще12 часов ago
Майк Тайсон — Джейк Пол: как прошел долгожданный бой и кто одержал победу
-
Еще9 часов ago
Выбираем недорогую и практичную термокружку
-
Еще20 часов ago
Дитячі крісла для навчання: Створюємо ідеальне робоче місце для школяра