Connect with us

Экономика

П’ять країн просять ЄС продовжити тимчасову заборону на імпорт українського зерна

Published

on

П'ять країн просять ЄС продовжити тимчасову заборону на імпорт українського зерна
Фото: п’ять країн ЄС просять Єврокомісію продовжити заборону імпорту зерна з України (Getty Images)

Автор:
Володимир Костирін

П’ять держав-членів Європейського Союзу, які межують з Україною, звернулися у вівторок до Ради ЄС із проханням про продовження тимчасової заборони на ввезення української зернової продукції.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

Йдеться про Польщу, Угорщину, Словаччину, Болгарію та Румунію. Ці держави просять продовжити заборону на імпорт чотирьох видів зерна з України після запланованого терміну дії 15 вересня, проінформували в Раді ЄС.

За словами міністра сільського господарства Іспанії Луїса Планаса Пучадеса на прес-конференції в Брюсселі, ці 5 країн хотіли б, щоб тимчасова заборона ЄС на імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та олії була продовжена до кінця 2023 року. Чиновник виступав у якості президента Ради ЄС із сільського господарства та рибальства.

Європейський союз у травні вжив заходів для усунення вузьких місць у логістиці та захисту місцевих фермерів від зниження цін через дешевше зерно, вироблене в Україні.

Як заявив комісар ЄС із сільського господарства Януш Войцеховський, блоку необхідно буде враховувати «нові обставини» при розгляді питання про продовження з огляду на вихід РФ із Чорноморської зернової угоди.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз готовий експортувати майже всю сільськогосподарську продукцію з України через «коридори солідарності» після виходу Росії із «зернової угоди».

Вихід РФ із «зернової угоди»

У Росії 17 липня офіційно заявили про вихід із «зернової угоди», яка діяла протягом року і дозволяла безпечно експортувати українське продовольство з чорноморських портів.

Після цього війська РФ майже щодня атакують південь України. Зокрема, окупанти обстрілюють Одесу та область.

Нагадаємо, що в ніч проти 24 липня російські війська атакували річковий порт Рені на Дунаї, який знаходиться недалеко від кордону з Румунією.

Міністри сільського господарства країн Євросоюзу обговорюють, як сприяти експорту українського зерна на тлі російських ударів по портовій інфраструктурі.

Источник: www.rbc.ua

Читайте также