Экономика
Росія подвоює військові витрати на 2023 рік, — Reuters

Фото: Росія подвоює військові витрати на 2023 рік (Getty Images)
Автор:
Наталія Юрченко
Росія на тлі війни проти України подвоїла свої військові витрати. Тепер вони становлять третину всіх державних витрат.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Видання, посилаючись на урядовий документ РФ, зазначає, що тільки у першій половині 2023 року Росія витратила на оборону на 12% (600 млрд рублів) більше, ніж планувала на початку року.
Всього Росія за перші шість місяців 2023 витратила 14,97 трлн рублів, з них на оборону було виділено 5,59 трлн рублів — більше 37% від усіх витрат. Загалом бюджетом Росії передбачено 17,1% від загального обсягу коштів, що витрачаються на «національну оборону».
Reuters наголошує, що зростання витрат на оборони підтримує помірне відновлення економіки Росії за рахунок виробництва, але це водночас призвело до дефіциту у бюджеті у розмірі близько 28 млрд доларів. Ця сума, ймовірно, буде збільшуватися.
За даними видання, у період з 2011 по 2022 рік Росія витрачала на оборону мінімум 13,9% і максимум 23% свого бюджету. Згідно з документом, Москва вже витратила 57,4% свого нового річного оборонного бюджету. При цьому фінансування шкіл, лікарень та доріг вже було скорочено на користь оборони та безпеки.
Нагадаємо, у травні цього року Reuters повідомляло, що витрати Росії на оборону зросли на 282% порівняно з минулим роком.
Крім того, раніше британська розвідка зазначала, що РФ намагається приховати оборонні витрати, але війна обходиться Москві дедалі дорожче.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Источник: www.rbc.ua
-
Культура1 день ago
Какой сегодня праздник: 26 августа 2025 — день святого мученика Адриана, традиции, приметы и что не можно делать
-
Еще1 день ago
Гороскоп на 26 августа 2025 года: день трудностей, новых возможностей и радостных сюрпризов
-
Политика2 дня ago
Почему Залужный отказался ответить на звонок Венса и что это значит для его будущего
-
Спорт1 день ago
Даяна Ястремская о подготовке к US Open: ‘Сейчас пытаюсь набрать форму перед турниром’
-
Технологии2 дня ago
Искусственный интеллект предсказал будущее Украины: что показал масштабный прогноз
-
Культура2 дня ago
Валюта для школьников «Мрия»: как заработать, на что потратить и когда запустят в Украине
-
Еще12 часов ago
Гороскоп на 27 августа 2025 года: день для переосмысления и поиска новых возможностей
-
Еще1 день ago
Магнитные бури 26 августа 2025 года: что стоит знать и как подготовиться