Connect with us

Экономика

Українцям до Дня Незалежності виплатять 1 млрд гривень: хто має право на допомогу

Published

on

Українцям до Дня Незалежності виплатять 1 млрд гривень: хто має право на допомогу
Фото: до Дня Незалежності українцям виплатять 1 млрд гривень (Віталій Носач, РБК-Україна)

Автор:
Олександр Білоус

Кабінет міністрів планує внести зміни до бюджету Пенсійного фонду України на 2023 рік. Кошти державного бюджету спрямують на виплати до Дня незалежності.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект постанови, розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Змінами до бюджету передбачено збільшення як дохідної, так і видаткової частин бюджету ПФУ на суму 1,038 млрд гривень для здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України.

Виплати до Дня Незалежності

У липні Кабмін ухвалив постанову № 754, за якою ветерани війни та люди, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають від 450 до 3100 гривень.

Грошова допомога виплачується в такому розмірі:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

  • I групи — 3 100 гривень;
  • II групи — 2 900 гривень;
  • III групи — 2 700 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1 000 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3 100 гривень;

4) членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 статті 10 закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 650 гривень.

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 450 гривень.

Источник: www.rbc.ua

Читайте также