Экономика
США поставили Україні умову для продовження фінпідтримки, — джерела
Фото: підтримка США залежить від боротьби з корупцією (Getty Images)
Автор:
Юрій Дощатов, Олександр Білоус
США виділяють держбюджету України приблизно по 1,5 млрд доларів щомісяця, і у вересні очікується останній транш у рамках фінансового року. У США хочуть, щоб Україна виконала одну конкретну умову.
Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна «Довіряй, але перевіряй. На яких умовах Захід готовий давати Україні гроші».
За словами кількох джерел РБК-Україна, для виділення грошей у США виникла неформальна умова — підготовка законопроекту про посилення інституційної незалежності та ефективність роботи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Ухвалення такого закону до кінця 2023 року — одна з умов виділення макрофінансової допомоги від Європейського Союзу та кредитування від МВФ. Проте США хочуть бачити чіткіший алгоритм його виконання. «Проект закону про САП треба підготувати до 15 вересня — таке побажання є від США», — сказав співрозмовник видання в уряді.
Як зазначається у публікації, інтерес до антикорупційної теми за океаном виник не випадково. На Заході, виділяючи Україні великі пакети допомоги як на гуманітарні, так і на військові потреби, хочуть бути впевненими у цільовому використанні цих коштів.
Конкретні зміни до закону про САП
Якщо ж говорити саме про САП, то головна проблема у повноваженнях його голови. Про це Заходу регулярно вказують як самі силовики-антикорупціонери, так і українські громадські діячі. Справа в тому, що спочатку цей орган створювався як незалежний підрозділ Генпрокуратури для розслідування корупційних справ щодо вищих посадових осіб. За фактом САП досі не має окремого юридичного статусу і залишається адміністративно та процесуально залежною від Офісу генпрокурора. Без згоди генпрокурора зараз не можна ухвалити кадрові рішення, порушити справу стосовно народного депутата чи ухвалити рішення про екстрадицію.
Співрозмовник РБК-Україна з уряду повідомив, що законопроект про незалежність САП планується підготувати до середини вересня, як цього хочуть західні партнери. «Проблем із цим бути не повинно. Якщо потрібно буде, законопроект буде готовий», — зазначив співрозмовник.
Чи забезпечуватиме документ необхідну незалежність САП і чи підтримають його депутати, поки невідомо. Варто нагадати, що перший законопроект про незалежність САП подали до Ради ще на початку 2023 року, але його розкритикували у профільному комітеті і зняли з розгляду.
Источник: www.rbc.ua
-
Спорт2 дня ago
Усик — Фьюри 2: легендарный боксер дал свой прогноз на бой-реванш
-
Политика2 дня ago
Как прошла встреча Трампа и Байдена в Белом доме
-
Финансы2 дня ago
Monobank изменил правила пополнения карт: как теперь это можно сделать и будут ли брать комиссию
-
Авто16 часов ago
Нужно ли утеплять двигатель в авто и как это правильно сделать
-
Культура18 часов ago
Почему Кристина Соловий прекращает концертную деятельность
-
Еще14 часов ago
Как приготовить карамельно-яблочный тирамису: идеальный десерт для осени
-
Экономика3 часа ago
Курс валют на сегодня, 15 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
-
Политика2 часа ago
Трамп сделал новое заявление о войне в Украине: что он сказал