Экономика
Частка долара у міжнародних розрахунках зросла до рекордного рівня, — SWIFT

Фото: долар оновив рекорд з обсягу транзакцій (Getty Images)
Автор:
Олександр Білоус
Частка долара в міжнародних платежах у липні 2023 року зросла до максимального рівня 46,46% порівняно з трохи більш ніж однією третиною десять років тому.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
Долар був провідною валютою за кількістю транзакцій, за ним йшли євро – 24,42%, британський фунт – 7,63%, японська єна – 3,51% та китайський юань – 3,06%.
Глобальні банки використовують SWIFT, або Спільноту всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій, для спілкування один з одним та полегшення міжбанківських валютних угод.
Інформація, яку збирає SWIFT, — наприклад, близько 200 млн підтверджень валютних угод щорічно — дає уявлення про глобальні потоки з того часу, як консорціум почав їх збирати у 2010 році.
Хоча дані SWIFT не охоплюють весь валютний ринок, вони підтверджують ідею про те, що роль долара в міжнародних фінансах залишається стабільною — навіть незважаючи на те, що з’являються деякі зусилля щодо більшої диверсифікації, наприклад, з боку бідних та нерозвинених країн БРІКС.
Збільшення частки долара в транзакціях SWIFT значною мірою відбувається за рахунок євро, частка якого досягла піку 46% у 2012 році. Минулого місяця частка європейської єдиної валюти в операціях була найнижчою за всю історію спостережень.
www.bloomberg.com
Дані SWIFT також показують зростання частоти транзакцій, пов’язаних з юанем, оскільки китайська валюта поступово стає все більш залученою до глобальних валютних потоків. У липні, вдруге за всю історію, понад 3% інструкцій, надісланих через SWIFT, були пов’язані з юанями, тоді як у 2010 році цей показник становив приблизно 0,03%.
Спроби БРІКС послабити роль долара
Як повідомляло РБК-Україна, лідери найбільших країн третього світу БРІКС зосередять увагу на способах зниження залежності від долара під час саміту в Йоганнесбурзі.
Зазначимо, частка валют країн БРІКС у світовому масштабі незначна . За даними МВФ, у доларах США зберігається 60% світових валютних резервів. Це менше, ніж приблизно 70% у 2000 році, але все ж таки набагато вище, ніж у будь-якого конкурента. Наступним йде євро (близько 20%), за ним йдуть ієна та британський фунт.
Через сім років після того, як Міжнародний валютний фонд додав юань до свого кошика резервних валют, на його частку припадає дуже незначна частка — 2,6%.
Источник: www.rbc.ua
-
Культура2 дня ago
Гороскоп на 25 августа 2025 года: день новых возможностей и планирования будущего
-
Экономика2 дня ago
В Украине резко подешевел популярный фрукт: эксперты объяснили причину падения цен
-
Политика2 дня ago
Ракета ERAM: что известно об авиационной бомбе и сколько их передали Украине
-
Технологии1 день ago
Spotify поднимает цены: что ждёт пользователей и зачем это делает компания
-
Еще13 часов ago
Гороскоп на 26 августа 2025 года: день трудностей, новых возможностей и радостных сюрпризов
-
Культура1 день ago
Какой сегодня праздник: 25 августа 2025 – день апостола Тита, традиции, приметы и запреты
-
Политика20 часов ago
Почему Залужный отказался ответить на звонок Венса и что это значит для его будущего
-
Финансы2 дня ago
В Украине появились новые деньги: что изменилось в дизайне 20 гривен и когда их получат украинцы