Экономика
Шуляк: цифровізація документообігу забудови портів запобігатиме корупції у цій сфері
Фото: голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк (facebook com)
Автор:
Олександр Мороз
Парламент планує запровадити е-систему видачі містобудівних умов та обмежень у сфері будівництва портової інфраструктури. Це дозволять створити умови для прозорого відновлення портів та залучення інвестицій у їхній розвиток.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії «Слуга народу» Олену Шуляк.
«Ми пропонуємо цифровізувати та зробити публічними й прозорими усі процеси, пов’язані з будівництвом на землях під акваторією морських портів. В умовах відновлення та розбудови портової інфраструктури це дозволить позбутися корупційних ризиків у цій сфері», — пояснила Шуляк.
Вона зазначила, що зареєстрований у парламенті законопроєкт № передбачає повну цифровізацію документообігу.
«Усі процеси, пов’язані із забудовою портів, переносяться до ЄДЕССБ. Вперше повністю автоматизована видача містобудівних умов та обмежень стане доступною для будівництва у портах», — наголосила голова профільного комітету.
За її словами, з ЄДЕССБ за запитом у режимі реального часу та без участі чиновників формуватиметься витяг з Державного земельного кадастру про обмеження у використанні земель, з плану розвитку морського порту.
Містобудівні умови та обмеження також надаватимуться в електронній формі на запит будь-яких фізичних та юридичних осіб. Це буде безкоштовно для власників та користувачів земельної ділянки.
Також законопроєкт передбачає розробку плану розвитку порту – це електронний документ, який вноситься до ЄДЕССБ. Ця інформація автоматично оновлюється в режимі реального часу. З неї автоматично генеруються містобудівні умови і обмеження без втручання посадовців. План порту автоматично формує список можливих та заборонених дій, а також визначає обмеження.
«Раніше місцева влада під час розробки містобудівної документації могла передбачити будівництво на території порту будь-якого об’єкта, наприклад, готелю. Тобто не зважати на план розвитку порту і передбачати щось своє. Відтепер ми чітко визначаємо: кожне будівництво повинно визначатися планом розвитку порту», — зазначила Шуляк.
Вона додала, що план розвитку морського порту має містити докладну схему порту з будівлями та спорудами, які вже є і які плануються зведені. Також він міститиме перелік об’єктів будівництва, їх опис, терміни зведення, обмеження використання земель.
«Ці зміни у комплексі дозволять запобігти корупції у сфері будівництва портової інфраструктури, зробить процес відновлення та розбудови портів прозорим, що сприятиме залученню інвестицій та збільшить кількість робочих місць у цій галузі», — підсумувала Шуляк.
Источник: www.rbc.ua
-
Спорт1 день ago
Усик — Фьюри 2: легендарный боксер дал свой прогноз на бой-реванш
-
Политика1 день ago
Как прошла встреча Трампа и Байдена в Белом доме
-
Финансы1 день ago
Monobank изменил правила пополнения карт: как теперь это можно сделать и будут ли брать комиссию
-
Авто10 часов ago
Нужно ли утеплять двигатель в авто и как это правильно сделать
-
Культура12 часов ago
Почему Кристина Соловий прекращает концертную деятельность
-
Еще8 часов ago
Как приготовить карамельно-яблочный тирамису: идеальный десерт для осени