Экономика
Банки, школи, магазини, медицина: біженці порівняли сервіс в Україні та Європі
Фото: біженці оцінили життя в Європі (Getty Images)
Автор:
Олександр Білоус
Українські біженці вважають, що сервіс у Європі програє за деякими показниками. Але чим довше українці перебувають за кордоном, тим кращі оцінки дають країні перебування.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг».
Абсолютна більшість опитаних українців погодились, що громадський транспорт в Європі значно кращий (77%), ніж в Україні (14%). Аналогічна думка і щодо європейських доріг, які вважають кращими (85%), ніж в Україні (5%).
Державні онлайн-послуги в Україні оцінені значно краще (71%), ніж в Європі (16%). Так само в Україні значно виграють фінансові та банківські послуги (70% проти 14% в Європі).
Сферу медицини українці оцінили також краще в Україні, ніж в Європі. Зокрема, як доступність медичних послуг (71% проти 21%), так і якість медичних послуг (60% проти 25%).
Водночас, щодо освіти оцінки розділились. Якщо дошкільну та шкільну освіту опитані оцінили дещо краще в Україні (42%), ніж в Європі (35%), то вищу освіту – навпаки: дещо краще в Європі (43%), ніж в Україні (32%). Українські студенти європейських вишів згодні більше за інших з тим, що вища освіта краща у Європі.
А от житло в Україні респонденти вважають доступнішим (57%), ніж в Європі (22%), бо його дешевше винаймати і тим більше купити, і для найму потрібно пройти менше довгих та бюрократичних процедур, до того ж в Європі українці не є громадянами країни, а мають або дозвіл на проживання або прихисток, що також не сприяє можливостям винаймати або купити житло.
Крім того, на думку українців, в нашій країні набагато краща індустрія краси (85%), ніж в Європі (5%). А також в Україні кращі: кафе і ресторани (60% проти 16%), поштові сервіси і сервіси доставки (54% проти 25%). Онлайн-шопінг в Україні також вважається кращим (51%), ніж в Європі (22%), а от щодо торгівельних мереж і магазинів думки розділились: 42% вважають їх кращими в Україні, 36% — в Європі.
Опитування проведено 4-11 липня 2023 року серед 2116 респондентів серед українців, які знайшли тимчасовий прихисток у країнах Європи після 24 лютого 2022 року. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,2%.
Источник: www.rbc.ua
-
Экономика1 день ago
Когда Зеленский подпишет закон о бюджете-2025
-
Политика1 день ago
Кто занял должность спецпредставителя по Украине и что о нем известно
-
Авто1 день ago
Водителям приготовиться: в Украине изменят цвета светофора
-
Культура6 часов ago
Пять новых украинских сериалов, которые покорили сердца зрителей с первой серии
-
Еще7 часов ago
Какие участки дома нельзя утеплять
-
Политика10 часов ago
В НАТО ответили, будут ли отправлять свои войска в Украину