Экономика
Зерно, олія та молоко дешевшають: світові ціни на продовольство впали до мінімуму за 2,5 роки
Фото: ціни на продовольство у світі впали до мінімуму за 2,5 роки (Getty Images)
Автор:
Олександр Білоус
Світові ціни на продовольчі товари у серпні 2023 року знову знизилися. Індекс продовольчої агенції ООН впав до найнижчого рівня з березня 2021 року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на публікацію ФАО.
Індекс у серпні становив 121,4 пункту, що на 2,1% нижче, ніж у липні, і на 24% нижче від піку, досягнутого в березні 2022 року.
Індекс цін на олію ФАО знизився на 3,1% у серпні, частково компенсувавши різке зростання на 12,1% у липні. Світові ціни на соняшникову олію за місяць знизилися майже на 8% на тлі ослаблення світового імпортного попиту та рясні пропозиції з боку великих експортерів.
Індекс цін на зернові ФАО знизився на 0,7%, порівняно з липнем. Міжнародні ціни на пшеницю впали на 3,8% у серпні на тлі збільшення сезонної пропозиції з боку кількох провідних експортерів.
Індекс цін на молочні продукти ФАО знизився на 4,0% порівняно з липнем, що обумовлено міжнародними котируваннями сухого незбираного молока, що вдосталь поставляється з Океанії. Міжнародні ціни на олію та сир також впали, частково через мляву ринкову активність, пов’язану з літніми канікулами в Європі.
Індекс цін на м’ясо ФАО знизився на 3%. Світові ціни на баранину впали найбільше, чому сприяло зростання експортних поставок, головним чином з Австралії, та зниження попиту з боку Китаю. Великі запаси також підштовхнули вниз ціни на свинину, птицю та яловичину.
Індекс цін на цукор ФАО зріс на 1,3% порівняно з липнем та на 34,1% вище, ніж його значення рік тому. Зростання було головним чином викликане зростаючим занепокоєнням щодо впливу явища Ель-Ніньо на посіви цукрової тростини.
Ціни в Україні
Нагадаємо, за даними НБУ, споживча інфляція в Україні в серпні сповільнилася до 10% завдяки розширенню пропозиції продуктів харчування, а також поліпшенню очікувань збереження курсової стійкості.
Завдяки сприятливій погоді врожайність ранніх зернових не лише перевищила минулий, а й рекордний 2021 рік.
Більш оптимістичні очікування нового врожаю зернових разом із нарощуванням виробництва сприяли зниженню цін на крупи та борошно. Зростання цін на овочі також сповільнилося за рахунок розширення пропозиції.
Источник: www.rbc.ua
-
Экономика1 день ago
Когда Зеленский подпишет закон о бюджете-2025
-
Политика1 день ago
Кто занял должность спецпредставителя по Украине и что о нем известно
-
Авто1 день ago
Водителям приготовиться: в Украине изменят цвета светофора
-
Культура4 часа ago
Пять новых украинских сериалов, которые покорили сердца зрителей с первой серии
-
Еще5 часов ago
Какие участки дома нельзя утеплять
-
Политика7 часов ago
В НАТО ответили, будут ли отправлять свои войска в Украину