Экономика
НБУ знову опустив курс долара нижче 37 гривень

Фото: курс долара впав на 3 копійки (Віталій Носач, РБК-Україна)
Автор:
Олександр Білоус
Національний банк України (НБУ) знову опустив курс долара нижче за 37 гривень. Водночас курс євро вперше із серпня перевищив рівень 40 гривень.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані на сайті регулятора .
Офіційний курс на 14 грудня 2023 року встановлено на такому рівні: 36,9913 грн за 1 долар (-0,0332 грн).
Курс євро становитиме 40,413 гривень за 1 євро (+0,4913 грн). Курс визначається котируваннями на міжнародному ринку пари євро/долар і не залежить від НБУ.
bank.gov.ua
На міжбанку сьогодні курс упав на 7 копійок до 36,96-36,98 грн/долар (купівля-продаж).
На готівковому ринку курс впав на 5 копійок до 37,65 гривні за долар.
Коментар НБУ
Як заявив голова НБУ Андрій Пишний, курс долара виріс на міжбанку за останні тижні через зміну тренду.
«Зараз ми є свідками вже звичного довоєнного для нас процесу, коли сезонність чи потреба у валюті зростає, адже відбувається засвоєння тих витрат, які протягом року, можливо, накопичувалися і, як завжди, не встигали їх реалізувати», — сказав він.
Як зазначив голова НБУ, «це звичний нормальний процес», якого прагнув НБУ, переходячи до керованої гнучкості курсу.
Источник: www.rbc.ua
-
Политика1 день ago
«Создавалось впечатление, будто виновата Польша»: Дуда рассказал, как США блокировали передачу истребителей Украине
-
Политика2 дня ago
Почему Словакия заблокировала санкции ЕС против России: раскрыты причины неожиданного вето
-
Технологии1 день ago
Искусственный интеллект может заменить людей: какие профессии исчезнут
-
Экономика1 день ago
«70 гривен за литр?» Почему бензин в Украине резко подорожал и что может остановить рост цен
-
Экономика1 день ago
Пенсии вырастут, но не всем: кого коснется повышение уже с июля 2025 года
-
Технологии1 день ago
Как гаджеты влияют на мозг ребёнка: опыты учёных
-
Культура2 дня ago
Топ современных украинских фильмов, которые должен посмотреть каждый
-
Спорт2 дня ago
Украинские спортсмены, которыми гордится весь мир