Connect with us

Экономика

Україна зробила ще один крок до інтеграції в енергоринок ЄС

Published

on

Україна зробила ще один крок до інтеграції в енергоринок ЄС
Фото: «Укренерго» стало членом ENTSO-E (Віталій Носач, РБК-Україна)

Автор:
Олександр Білоус

Асамблея Європейської мережі операторів систем передачі електроенергії (ENTSO-E) схвалила набуття українським оператором НЕК «Укренерго» статусу повноцінного члена.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу «Укренерго».

«Таким чином, з 1 січня 2024 року НЕК «Укренерго» стане 40-м членом організації», — йдеться в повідомленні.

Як зазначили в прес-службі, робота з інтеграції Об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України до європейських мереж була розпочата у 2002 році. Повномасштабне вторгнення РФ прискорило об’єднання ОЕС України з європейськими електричними мережами. Було ухвалено рішення найскоріше від’єднатися від енергосистеми РФ і Білорусі та синхронізуватися з європейськими мережами (ENTSO-E). Це було зроблено на рік раніше запланованого терміну.

«Набуття членства українським системним оператором в ENTSO-E є вагомим кроком для енергетичної галузі України, оскільки сприятиме зміцненню енергетичної системи, забезпеченню її надійності, особливо в умовах воєнного стану та ворожих атак на енергетичну інфраструктуру», — зазначили в «Укренерго».

Що таке ENTSO-E

ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity) — це організація, що об’єднує операторів систем передачі електроенергії в Європі. Основна мета ENTSO-E полягає в забезпеченні надійності та ефективності європейських систем електропередачі.

Країни Європейського Союзу та країни, що мають зв’язки з європейською системою електропередачі, співпрацюють через ENTSO-E для забезпечення стабільності та координації управління електропередачею. ENTSO-E виконує роль форуму для обговорення та прийняття рішень з питань, пов’язаних з електропередачею, а також розробляє стандарти і рекомендації для операторів систем електропередачі.

Однією з ключових функцій ENTSO-E є розробка та підтримка різноманітних планів для розвитку європейської інфраструктури електропередачі, що дозволяє забезпечити високий рівень надійності та ефективності в енергетичній системі Європи.

Источник: www.rbc.ua

Читайте также