Экономика
Експерти переконані в наявності альтернативи підвищенню цін на пальне

Автор:
Олександр Мороз
У українського уряду є реальні альтернативи підвищенню податків та акцизів на пальне.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на опитування видання «Агрополіт».
Так, на думку координатора експертних груп Економічної експертної платформи Олега Гетьмана, уряд, не використавши всі інші можливості по наповненню бюджету, взявся до найбільш негативного для економіки країни підходу — підвищення податків.
Крім того, додає Гетьман, якщо, наприклад, якщо навести лад в оподаткуванні землі та нерухомості, то можна додатково отримати до 40 млрд грн в бюджет.
«Податки на нерухоме майно — найменш шкідливі для економіки, згідно досліджень OECD», — рахує експерт.
Даниїл Монін переконаний, що уряд може спокійно обійтися від підвищення ставок, бо коштів на казначейському рахунку у КМУ досить.
«По-перше, слід втілювати в життя ініціативу «Зроблено в Україні» та всіляко підтримувати національного виробника (через держтендери, інформаційні кампанії, просування експорту). Збільшення податкових надходжень через збільшення прибутків підприємств — це оптимальний шлях. По-друге, добитися разом із НБУ та урядом збільшення програм кредитування бізнесу комерційними банками», — зазначили у виданні.
Експерти додають, що поки фінустанови заробляють на депозитних сертифікатах Нацбанку та держоблігаціях та не особливо зацікавлені надавати позики за конкурентними ставками для підприємців. Також, на їх думку, держава має здійснити жорстку ревізію видатків із держбюджету, те ж стосується і місцевих органів самоврядування.
«Бруківки, стадіони — це все добре, але не під час війни. Усі вивільнені кошти слід направляти саме в сектор оборони. По-четверте, якщо податки і підвищувати, то тут слід прорахувати економічний ефект і ризики, погодити це із бізнесом та паралельно запропонувати компенсаторні заходи», — додали у виданні.
Нагадаємо, Рада прийняла у першому читанні закон, через який уже з 1 липня 2024 року різко збільшується вартість бензина та дизеля для споживачів — як для промисловості, так і для фізичних осіб на АЗС. Бензин подорожчає мінімум на 1,5 грн/л, а дизельне пальне — на 2,0 грн/л. При тому, що у травні 2022 року бензин коштував 25 грн/літр. Від початку повномасштабного вторгнення це підвищення стане вже третім.
Источник: www.rbc.ua
-
Технологии1 день ago
Блокчейн: что это такое, как он работает и где используется
-
Технологии2 дня ago
Вредит ли быстрая зарядка телефону: правда или миф
-
Экономика1 день ago
Выгодно ли вкладывать деньги в золото в 2025 году: рекомендации экспертов
-
Финансы1 день ago
Рейтинг лучших криптобирж в Украине: на что стоит обратить внимание при выборе
-
Технологии1 день ago
Apple готовит прорыв: новый iPhone 17 Pro Max получит батарею, которую ждали годами
-
Технологии2 дня ago
Как правильно заряжать телефон: важные правила и мифы
-
Политика1 день ago
Оружие остановлено, санкции молчат: как Америка невольно играет на руку Кремлю
-
Экономика1 день ago
Украинское оружие будут производить в ЕС: что предусматривает историческое соглашение с Данией