Экономика
Житлові кооперативи можуть стати одним з інструментів вирішення житлової кризи, — Шуляк

Фото: житлові кооперативи можуть стати одним з інструментів вирішення житлової кризи (Getty Images)
Автор:
Юлія Бойко
У ВР готові створити робочу групу для вдосконалення механізму житлово-будівельних кооперативів, що вирішують житлові проблеми як інвесторів недобудованих обʼєктів, так і внутрішньо-переміщених осіб.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниці партії «Слуга народу» Олени Шуляк.
Він вже показав свою ефективність, але потребує певних змін, що зробить його більш сучасним і ефективним.
Кооперативне житло, вказала вона, повсюдно цінують за доступність людям із середніми доходами, у тому числі для молоді та людей похилого віку, розумну квартплату, прозорість управління, співробітництво та можливість соціального розвитку.
Однак, попри те, що позитивні кейси використання житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) як інструменту в Україні є — зокрема для добудови проблемних обʼєктів недобросовісних забудовників, він потребує вдосконалення.
«Добудова значної кількості об’єктів, які шахраї на кшталт Войцеховського залишали, наприклад, у місті Києві, була можлива лише за тою схемою, як працювати з саме житлово-будівельними кооперативами. Це є наочним підтвердженням, що з ним потрібно працювати, але цей інструмент потребує вдосконалення», — пояснила Шуляк.
За її словами, у ЄС цим інструментом користується надзвичайно велика кількість людей — кожен десятий європеєць живе у кооперативному житлі: у Польщі житлові кооперативи становлять близько 27% загального обсягу житлового фонду країни, Австрії – 23%, Швеції – 22%, Франції – 19%, Норвегії – 15%”, — пояснила Шуляк.
Нині формат, у якому працюють житлово-будівельні кооперативи, зауважила парламентарка, ще далекий до сучасного і ефективного на кшталт того, який успішно діє в ЄС.
Саме тому, потрібно не лише встановити нові чіткі правила функціонування ЖБК, але і зміни до законодавства щодо них. Це допоможе десяткам тисяч людей, які готові працювати через такий інструмент вирішити своє житлове питання.
«Потрібні правила і чіткі обовʼязки щодо усіх бенефіціарів і учасників процесу. Що, як і у якому порядку повинні робити органи місцевого самоврядування, у кого які повноваження, що можуть і не можуть робити члени кооперативів і підрядки тощо. І, що не менш важливо, які зміни у законодавстві для цього потрібні», — підкреслила Шуляк.
Вона також наголосила, що у парламенті готові створити робочу групу, яка разом з експертним середовищем буде працювати над пошуком дієвих для України ефективних алгоритмів роботи ЖБК. Це має пришвидшити запровадження інструменту, який допоможе громадянам, які потребують поліпшення житлових умов і у тому числі ВПО, переїхати в нові домівки швидше.
Источник: www.rbc.ua
-
Экономика2 дня ago
Туреччина виявила гігантське родовище газу в Чорному морі
-
Экономика1 день ago
Що буде з цінами в Україні: прогнози, аналітиків, банкірів і населення
-
Экономика1 день ago
Українців може залишитися менше 10 мільйонів: негативний сценарій
-
Экономика1 день ago
У першому кварталі 2025 року ДТЕК Нафтогаз сплатив 2,3 млрд гривень податків
-
Экономика21 час ago
Шантаж чи показуха? Навіщо Путін може погрожувати балістичним «Ярсом» з Уралу
-
Экономика1 день ago
Фінансовий сектор готується до змін: Рада з фінансової стабільності схвалила рішення
-
Экономика2 дня ago
Трамп оголосив про угоди з ОАЕ на 200 млрд доларів
-
Экономика2 дня ago
«Майже воєнна економіка»: оборонна промисловість ЄС має намір створити конкуренцію США