Connect with us

Финансы

Стратегії торгівлі криптовалютою: що це та які бувають?

Для створення грамотного плану роботи на біржі криптовалют в Україні рекомендується використовувати технічний і фундаментальний аналіз.

Published

on

Курс валют/криптовалют – головний параметр, по якому будуються торгові стратегії. Сьогодні існує великий вибір підходів до заробітку на крипторинку, що дозволяє кожному знайти оптимальну для себе схему. Крім того, можна встановлювати ордери стоп-лосс та тейк-профіт, обмежувати розмір угод та наявність балансу активів. Нижче розглянуті найпопулярніші торгові підходи, які можуть допомогти вам заробити у криптоіндустрії.

Денна торгівля

У цьому випадку потрібно постійно відстежувати, яка ціна Біткоїна в доларах чи інших монетах, щоб керувати портфелем і моніторити позиції. У ході внутрішньоденної торгівлі вхід та вихід із позицій здійснюється протягом одного дня. Спекуляція будується на внутрішньоденних рухах вартості монети.

Крипторинок примітний тим, що біржа криптовалюти тут працює цілодобово. Тому денна торгівля має дещо інші рамки, ніж на традиційному ринку. Як правило, передбачені короткострокові торгові дії: гравці відкривають та закривають угоди протягом доби та менше.

Торгівля по тренду

Ця схема також називається позиційною торгівлею. Перед тим як купувати криптовалюту, слід провести фундаментальний аналіз. Підхід передбачає, що користувачі утримують позиції протягом тривалого часу – кілька місяців. При торгівлі за трендом можна заробити на зміні напряму криптотрендів. Як правило, трейдери відкривають довгу позицію при висхідному тренді, коротку – при низхідному.

Арбітраж

За такого виду торгівлі ви купуєте крипту на одному ринку, а продаєте на іншому, щоб виграти на різниці в котируваннях на різних ринках. Наприклад, для роботи з Монеро онлайн вам потрібно купити монету на одній криптобіржі, перевести на іншу платформу та продати її за вищим курсом.

Завдяки тому, що на ринку є сотні різних бірж, є можливість заробляти на арбітражі. Враховуйте, що ви повинні відстежувати, по скільки Біткоін або інша монета продається в цю секунду. Адже різкі цінові коливання можуть не лише позбавити вас прибутку, а й призвести до втрати коштів.

На які ще торгові стратегії слід звернути увагу?

  • Свінг-трейдінг.

Ця торгова схема передбачає довгострокові інвестиції – довше за один день, але не більше місяця. У цьому випадку трейдери заробляють на хвилях волатильності цін криптовалют, які можуть тривати кілька днів чи тижнів. Щоб грамотно підходити до роботи на ринку, використовується поєднання технічного та фундаментального аналізу.

  • Скальпінг.

Це швидкий торговий план, при якому не потрібно чекати чітких трендів, сильних рухів у Біткоіна курсу або ціни іншої монети. Скальпінг-трейдери не утримують довго відкритими свої позиції, вони орієнтовані на невеликі повторювані коливання вартості. Відкриття та закриття угод відбувається за кілька хвилин або навіть секунд. В основному мова йдеться відразу про кілька заявок. За рахунок власної просунутості така стратегія використовується досвідченими трейдерами.

  • Торгівля у діапазоні.

При такому підході, якщо ви працюєте, наприклад, з BTC, то у Біткоїна курс до долара аналізується шляхом технічного аналізу. Визначаються рівні підтримки та опору ціни. Головний орієнтир – ціновий тренд протримається у встановленому діапазоні якийсь час. Торгівля в діапазоні передбачає купівлю крипти, коли курс наближається до рівня підтримки, а продаж – коли наближається до рівня опору.

  • Високочастотна торгівля HFT.

Це просунута схема, коли вхід і вихід із позицій здійснюється автоматично з допомогою алгоритмів і ботов. Для аналізу курсу криптовалюти використовується інформатика, складні ринкові концепції, математика. Таку стратегію не рекомендується використовувати новачкам.

Читайте также