Экономика
Світові ціни на нафту впали до мінімуму за останні два місяці

Фото: ціни на нафту впали до мінімуму за два місяці (Getty Images)
Автор:
Олександр Білоус
Ціни на нафту впали майже до двомісячного мінімуму в понеділок, 21 листопада, знизившись приблизно на 1 долар за барель. Побоювання з приводу поставок відступили, а побоювання з приводу попиту на паливо з боку Китаю та зміцнення долара США чинили тиск на ціни.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Січневі ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 1%, до 86,75 доларів за барель. Ф’ючерси на сиру нафту марки West Texas Intermediate (WTI) впали на 0,9% до 79,42 доларів за барель.
Обидва зразки закрилися в п’ятницю на найнижчому рівні з 27 вересня, подешевшавши другий тиждень поспіль: Brent впала на 9%, а WTI — на 10%.
«Крім ослаблення перспектив попиту через стримування Китаю COVID, сьогоднішнє відновлення долара США також є чинником зниження цін на нафту», — сказала Тіна Тенг, аналітик CMC Markets.
Число нових випадків захворювання COVID у Китаї залишалося близьким до квітневих піків, оскільки країна бореться зі спалахами по всій країні та у великих містах. Школи в районах Пекіна в понеділок перейшли в онлайн після того, як чиновники попросили мешканців залишатися вдома через зростання кількості випадків захворювання.
Тим часом обмежені запаси сирої нафти в Європі скоротилися, оскільки нафтопереробники накопичили запаси напередодні ембарго Європейського Союзу на російську нафту 5 грудня, що чинить тиск на фізичні ринки сирої нафти в Європі, Африці та США.
Глава ЄС з енергетичної політики повідомив, що ЄС очікує на завершення розробки своїх правил до моменту введення 5 грудня плану G7 з обмеження цін на російську нафту.
Ринки дизельного палива залишалися напруженими, оскільки Європа та Сполучені Штати конкурували між собою. У той час як Китай майже подвоїв експорт дизельного палива в жовтні порівняно з минулим роком до 1,06 млн тонн, обсяг був значно нижчим від вересневих 1,73 млн тонн.
Попит у Китаї, найбільшому у світі імпортері сирої нафти, як і раніше, знижений через обмеження, пов’язані з COVID, в той час як очікування подальшого підвищення процентних ставок в інших країнах призвели до зростання курсу долара, що зробило товари, номіновані в доларах, дорожчими для інвесторів.
Источник: www.rbc.ua
-
Экономика2 дня ago
С какого возраста можно официально работать в Украине и по сколько часов
-
Финансы2 дня ago
С какого возраста можно оформить банковскую карту ребёнку
-
Политика2 дня ago
Конституционная реформа в Украине: история, достижения и перспективы
-
Финансы1 день ago
Как работает кешбек, как правильно им пользоваться и действительно ли это выгодно
-
Финансы22 часа ago
Платёжная система PayPal в Украине в 2025 году: как перевести и получить деньги
-
Политика1 день ago
Трамп на связи: о чём поговорят Зеленский и президент США 4 июля
-
Экономика1 день ago
Успеть по ценам: что будет со стоимостью продуктов в Украине этим летом
-
Экономика1 день ago
Почему доллар падает, а евро растёт: цифры, которые удивляют