Экономика
НБУ залишив облікову ставку на рівні 25%: що вплинуло на рішення
Фото: голова НБУ Андрій Пишний (facebook.comNationalBankOfUkraine)
Автор:
Олександр Білоус
Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних з 28 квітня 2023 року. НБУ тримає ставку на цьому рівні із червня минулого року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови НБУ Андрія Пишного на брифінгу, який транслювався на Youtube.
«Це підтримає ефекти від попередніх заходів із посилення привабливості гривневих активів, дасть змогу й надалі забезпечувати стійкість валютного ринку та формувати належні передумови для збереження сталого тренду на зниження інфляції та пом’якшення валютних обмежень», — сказав Пишний.
За його словами, утримання облікової ставки на рівні 25%, запровадження додаткових інструментів для захисту заощаджень громадян від інфляційного знецінення, а також заходи з активізації конкуренції банків за строкові депозити сприяли посиленню курсової стійкості. У тому числі завдяки цим заходам попит на гривневі інструменти почав зростати, тоді як на іноземну валюту — скоротився.
«Водночас значною мірою курсова стійкість забезпечується жорсткими валютними обмеженнями», — додав він.
Пишний повідомив, що оновлений макропрогноз передбачає початок циклу зниження облікової ставки в IV кварталі 2023 року.
«Навіть за такого сценарію монетарні умови залишатимуться достатньо жорсткими на прогнозному горизонті з огляду на подальше сповільнення інфляції, поліпшення інфляційних очікувань та, відповідно, збереження високої реальної дохідності гривневих інструментів», — сказав він.
Зазначимо, облікова ставка — це вартість кредитів НБУ комерційним банкам, які можуть отримати від центробанку довгострокове чи короткострокове рефінансування. Посередньо ставка повинна визначати ціну кредитів на ринку.
Основним інструментом, за допомогою якого НБУ впливає рівень інфляції, є облікова (ключова) ставка. За даними НБУ, в Україні зміна облікової ставки НБУ найбільше впливає на рівень інфляції за 9-18 місяців.
Якщо прогнозована інфляція знаходиться вище за цільовий рівень, то для її зниження облікова (ключова) ставка підвищується для приведення інфляції до мети 5%. І навпаки: за більш низького прогнозованого показника інфляції порівняно з цільовим рівнем ключова ставка знижується.
Источник: www.rbc.ua
-
Экономика2 дня ago
Какие продукты взлетят в цене этой зимой
-
Культура2 дня ago
Три лучших фильма о приключениях, которые перенесут вас в другой мир
-
Авто1 день ago
Как быстро очистить лобовое стекло авто ото льда
-
Авто1 день ago
Зимние шины Sailun: инновации, доступность и надежность
-
Финансы14 часов ago
Украинцы массово прописываются в Чернобыльской зоне, чтобы получить дополнительные выплаты: что известно
-
Политика12 часов ago
Кто будет поддерживать Украину, если США сократят помощь
-
Еще12 часов ago
Пять мифов в медицине, в которые вы до сих пор верите