Экономика
Польща про ситуацію на кордоні з Україною: хочемо розблокувати до свят

Фото: глава МЗС Польщі Радослав Сікорський (facebook_com_JankaOchojska)
Автор:
Наталія Кава
Міністри закордонних справ Польщі та України Радослав Сікорський і Дмитро Кулеба заявили, що будуть і надалі шукати вирішення деблокування кордону між двома країнами.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-конференцію глав МЗС та Sky News.
«Між сусідами завжди є якісь питання, які потрібно вирішити, як історичні, так і поточні. Тому я взяв із собою польських заступників міністра транспорту та сільського господарства. Ми повинні відновити умови чесної конкуренції, щоб усі отримували вигоду від торгівлі та транспорту. І я думаю, що те, що ми сказали один одному, може призвести до пошуку рішень», — сказав Сікорський.
Водночас Кулеба заявив, що країни і надалі шукатимуть рішення для розблокування спільного кордону, де з початку листопада протестують польські перевізники.
«Ми почали з необхідності вирішення проблемних питань у взаємовідносинах. Є бажання вирішити ці питання з обох сторін — і в Україні, і в Польщі», — сказав Кулеба.
Пізніше, на іншій прес-конференції заступник міністра інфраструктури Польщі висловив надію, що питання протестів далекобійників на кордоні з Україною буде вирішене до кінця року.
Візит голови МЗС Польщі до України
Польща стала активно допомагати Україні від початку повномасштабного вторгнення РФ. Така підтримка включала як озброєння, так і гуманітарні питання, а також політичні.
Сьогодні, 22 грудня, до Києва з візитом прибув новопризначений міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Це стала його перша закордонна поїздка на новій посаді.
Як розповів речник міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський, під час візиту Сікорський також зустрінеться з українським колегою Дмитром Кулебою та низкою інших чиновників.
Блокада кордону з Польщею
Нагадаємо, польські перевізники з початку листопада розпочали страйк на кількох пунктах пропуску на кордоні з Україною. Вони вимагають, щоб ЄС скасував із нашою країною «транспортне безвіз».
Минулого тижня у понеділок протестувальники перестали блокувати пункт пропуску «Ягодин — Дорогуськ».
Місцева влада заборонила проводити там страйки, але пізніше суд скасував таке рішення.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Источник: www.rbc.ua
-
Технологии2 дня ago
Бесплатный роуминг для Украины с 2026 года: ЕС сделал исключение для Украины
-
Экономика2 дня ago
Теневая экономика: причина возникновения, сущность и пути преодоления
-
Финансы2 дня ago
Инвестиции в фондовый рынок: куда вкладывать в 2025 году
-
Технологии2 дня ago
Можно ли доверять чат-ботам: их надежность и безопасность
-
Еще2 дня ago
Кому выгодна дестабилизация: кто извлекает выгоду из нестабильности
-
Спорт1 день ago
Кто получает больше всех в «Динамо»: названы зарплаты игроков, и некоторые цифры удивляют
-
Технологии21 час ago
Как перенести фото с Android на iPhone
-
Экономика22 часа ago
Как оформить ФЛП в 2025: пошаговая инструкция