Экономика
Цементна галузь закликає Кабмін переглянути норму з імпорту 80% електроенергії

Фото: цементна галузь закликає Кабмін переглянути норму з імпорту 80% електроенергії (Getty Images)
Автор:
Олександр Мороз
Представники цементної галузі звернулися до уряду України з проханням переглянути норму, за якою промисловість змушена купувати не менше 80% електроенергії в ЄС, щоб уникнути примусового обмеження електропостачання.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Асоціації «Укрцемент».
«Підвищення необхідної норми імпорту до 80% вже призвело до зростання попиту, що викликало збільшення цін на імпорт європейської електроенергії до України. «, — вказують у Асоціації.
При цьому потужність споживання електроенергії вітчизняною промисловістю значно вища за доступну потужність перетину кордону, відповідно умова використання 80% електроенергії з ЄС технічно обмежена
«Зважаючи, що виробництво цементу є енергоємним (вартість електроенергії підвищує собівартість), а його споживання відбувається на внутрішньому ринку і він є основною складовою для військового та цивільного будівництва, просимо уряд України повернутися до попередньої пропорції 30/70. Ця пропорція дозволить забезпечити надійне енергопостачання промислових підприємств України, що сприятиме збереженню поточних темпів відновлення економіки України в умовах воєнної агресії РФ», – наголошують в «Укрцементі».
Раніше з проханням до уряду знизити частку імпорту електроенергії для стабільного енергопостачання звертаються й металургійні компанії та інші промислові асоціації. Оскільки рішення було ухвалене без обговорення з бізнесом й оцінки наслідків, воно загрожує зупинкою промисловості, зокрема металургійних і гірничодобувних підприємств України.
Серед ключових проблем, до яких у найближчій перспективі може призвести підвищення квоти імпорту електроенергії до 80% — зниження рівня виробництва та конкурентоспроможності, неможливість планування виробництва, зниження надходжень до держбюджету та негативні соціальні наслідки.
Для розв’язання проблеми бізнес пропонує розглянути наступні варіанти: знизити частку мінімального обсягу імпорту електроенергії до 50%; збільшити дозволені потужності міждержавного перетину; відновити проведення довгострокових аукціонів на міждержавний перетин; впровадити зважений та обґрунтований розподіл обов’язкових обсягів закупівель імпортної е/е між групами споживачів; надавати способи фінансової підтримки споживачів.
Источник: www.rbc.ua
-
Экономика2 дня ago
Канада хоче допомогти Україні реформувати пенсійну систему за своїм зразком
-
Экономика2 дня ago
ЄС запровадив 17-й пакет санкцій проти Росії: хто потрапив до списку
-
Экономика1 день ago
НБУ назвав найприбутковіші банки України
-
Экономика2 дня ago
НБУ знизив курси долара та євро
-
Экономика1 день ago
Шепетін про участь в конкурсі на голову БЕБ: Україні потрібна стійка економіка
-
Экономика1 день ago
Напруга в розетках 230 вольт: в обленерго пояснили, чи витримають мережі
-
Экономика1 день ago
Нові шанси для України: Шмигаль розповів про механізм оборонних закупівель ЄС
-
Экономика18 часов ago
Пекін звинуватив Захід у подвійних стандартах через санкції ЄС