Экономика
СЕО «Метінвесту» назвав головні виклики, які стоять перед Україною на шляху до ЄС

Фото: Юрій Риженков (metinvestholding.com)
Автор:
Олександр Мороз
Основні пріоритети на шляху євроінтеграції України — відновлення фізичної інфраструктури, переосмислення регуляторної політики, особливо в природних монополіях, участь міжнародних фінансових інституцій у відбудові країни та застосування інновацій.
Про це заявив генеральний директор Групи «Метінвест» Юрій Риженков, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу компанії.
Риженков узяв участь у панелі «Відбудова України та реіндустріалізація Європи: спільне економічне майбутнє». До обговорення долучилися перша заступниця міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум, представники ЄІБ і BGK, генерального директорату Єврокомісії з питань мобільності та транспорту (DG MOVE) та міжнародної технологічної компанії Indra Sistemas.
За словами гендиректора «Метінвесту», компанія очікує на початок відновлення країни та планує брати в ньому участь, зокрема в інфраструктурних проєктах, адже інфраструктура лежить в основі економіки. Тому важливо не просто відновити її, а зробити кращою та сучаснішою.
Водночас змін потребує не лише фізична, а й правова інфраструктура, особливо регуляція діяльності природних монополій, підкреслив Риженков.
«Бізнесу потрібна передбачуваність і прозорість. І це те, що ми маємо переосмислити в Україні на шляху до членства в Євросоюзі. Це має велике значення як для великого, так і для малого бізнесу. Ми маємо використати таку можливість, щоб оновити, перебудувати українську регуляторну систему. Потрібно позбутися бюрократії та запровадити нове прозоре регулювання там, де це потрібно для бізнесу. І, на мою думку, це є абсолютним пріоритетом у процесі вступу до Євросоюзу», — наголосив він.
Крім того, велику роль відіграє фінансова структура, яку пропонують міжнародні фінансові установи.
«Коли такі інституції заходять до країни, вони створюють певний вотум довіри, який заохочує інші фінансові установи йти тим самим шляхом. І це чудово, коли йдеться про урядові чи державні проєкти. Водночас нам хотілось би побачити, як ці механізми працюватимуть для малого та середнього бізнесу, а можливо, й для великого — у межах спільних проєктів. Це безперечно допоможе пришвидшити процес навіть за нинішніх умов», — вважає СЕО «Метінвесту».
Саміт «ЄС — Україна: On the Road to URC2025» став платформою для поглиблення економічної інтеграції України з Євросоюзом, і зібрав понад 500 учасників з різних галузей – фінансів, інфраструктури, енергетики та транспорту. До заходу долучилися високопосадовці з Європейської комісії, українського уряду, а також представники Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та Польського банку розвитку (BGK). Організатори події — Європейська комісія, Італія, а також Польща в межах головування в Раді ЄС.
Як відомо, компанія «Метінвест» Ріната Ахметова заплатила до бюджету 20 млрд грн податків у 2024 році. Це на 36% більше, ніж у 2023 році. Також з 24 лютого 2022 року «Метінвест», з урахуванням спільних підприємств, витратив на капітальні інвестиції в Україні понад 30 млрд грн — це другий показник у державі.
Источник: www.rbc.ua
-
Культура21 час ago
Какой сегодня праздник: 26 июля 2025 — церковные события, приметы и что нельзя делать
-
Политика19 часов ago
США, ЕС и Великобритания готовятся к переговорам с Трампом о завершении войны — о чём говорят в Шотландии
-
Политика17 часов ago
«Это не та судьба, которую мы готовы принять»: Орбан объяснил, почему Украина не может войти в ЕС
-
Финансы7 часов ago
Исчезнет ли наличка в Украине: правда или преувеличение
-
Финансы16 часов ago
Наличный пейзаж Украины: какие купюры и монеты самые распространённые в 2025 году — данные НБУ
-
Еще14 часов ago
Bhad Bhabie: модель OnlyFans, карьера, биография, размер груди, рост и вес
-
Финансы10 часов ago
Банкир озвучил прогноз: сколько будут стоить 100 долларов в августе — что будет с валютой в Украине
-
Авто12 часов ago
В какой стране автомобили самые дешёвые: рейтинг стран и причины