Экономика
Країни всього світу кинулися до Європи через мита Трампа, — глава Єврокомісії

Фото: Урсула фон дер Ляєн (Getty Images)
Автор:
Олександр Білоус
Країни готові працювати з надійними торговельними партнерами в Європі. Мита на торгівлю, запроваджені президентом США Дональдом Трампом, порушили світові ринки.
Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє РБК-Україна з посиланням на її інтерв’ю Politico.
«У більш і більш непередбачуваному глобальному середовищі країни прагнуть співпрацювати з нами», — сказала президентка Єврокомісії, не називаючи Трампа або США.
В останні тижні вона спілкувалася з лідерами Ісландії, Нової Зеландії, Малайзії, Філіппін, Канади, Індії та Об’єднаних Арабських Еміратів, які шукали «сильних, надійних партнерів».
Світовий порядок «змінюється глибше, ніж будь-коли з моменту закінчення холодної війни», додала фон дер Ляєн.
Мита Трампа
Трамп оголосив про введення взаємних мит 2 квітня — ЄС зазнав податку в розмірі 20%, а більша частина решти світу — базового мита в 10%. Коли фінансові ринки впали за тиждень, Трамп призупинив більш високі мита на 90 днів, щоб відкрити шлях для переговорів про торговельну угоду.
У випадку з ЄС ставка залишилася на рівні 10%, а також 25% на експорт сталі, алюмінію та автомобілів. США і Китай обклали один одного тризначними митами.
Якщо Трамп знову запровадить ці взаємні мита, світовий торговельний обіг може скоротитися на 1,5%, а цього року, причому Північна Америка постраждає найбільше, прогнозує Світова організація торгівлі.
Стабільна Європа
Фон дер Ляєн підкреслює стійкість Європи на тлі цієї нестабільності. У розпал таких потрясінь, за її словами, довіра до ЄС зростає, включно з громадянами блоку. Вона посилається на опитування Євробарометра, яке показує підтримку членства в блоці на рівні 74%, що є найвищим рівнем за 40 років.
«Це про щось говорить. У розпал хаосу Європа стоїть твердо, заснована на цінностях, готова формувати майбутнє», — сказала фон дер Ляєн.
Проте незрозуміло, чий підхід — США чи ЄС — перемагає.
У той час як Європа прагне укласти нові торговельні угоди, включно з пактом з торговим блоком Меркосур південноамериканських країн, який довго відкладали, Трамп веде переговори з лідерами кількох зарубіжних країн, зокрема з прем’єр-міністром Італії Джорджою Мелоні.
Консервативного лідера, одного з небагатьох європейських політиків, до якого Трамп прихильний, було тепло прийнято цього тижня в Білому домі, де президент США заявив, що «на 100 відсотків» буде торговельна угода з ЄС.
Однак із цієї зустрічі поки що не виникло жодних конкретних деталей потенційної угоди, і офіційні особи ЄС скептично ставляться до шансів на швидке рішення.
Тим часом вищі посадові особи ЄС, яких Трамп систематично уникав на користь національних лідерів, активізують свої дипломатичні зусилля. Зокрема, фон дер Ляєн планує поїздку до Китаю для зустрічі з президентом Сі Цзіньпіном пізніше цього року.
Источник: www.rbc.ua
-
Культура2 дня ago
Какой сегодня праздник: 26 июля 2025 — церковные события, приметы и что нельзя делать
-
Культура20 часов ago
Какой сегодня праздник: 27 июля 2025 — церковное почитание Пантелеймона, запреты и приметы
-
Политика2 дня ago
США, ЕС и Великобритания готовятся к переговорам с Трампом о завершении войны — о чём говорят в Шотландии
-
Еще1 день ago
Гороскоп на 27 июля 2025: день выбора, который покажет суть вещей
-
Политика2 дня ago
«Это не та судьба, которую мы готовы принять»: Орбан объяснил, почему Украина не может войти в ЕС
-
Финансы1 день ago
Исчезнет ли наличка в Украине: правда или преувеличение
-
Политика1 день ago
Работа без опыта и с бронью: в Украине открыли тысячи вакансий для мужчин, желающих избежать мобилизации
-
Финансы1 день ago
Банкир озвучил прогноз: сколько будут стоить 100 долларов в августе — что будет с валютой в Украине