Экономика
«Сильне послання Росії». У Трампа розкрили деталі угоди про надра з Україною

Фото: президент США Дональд Трамп та президент України Володимир Зеленський (president.gov.ua)
Автор:
Іван Носальський
Україна і США уклали історичну угоду про надра. Вона необхідна для відновлення довгострокового економічного успіху України.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Білого дому.
У Білому домі зазначили, що така угода «від початку і до кінця» являє собою спільне партнерство між двома країнами, від якого виграють і США, і Україна.
«Це партнерство являє собою економічну зацікавленість Сполучених Штатів у забезпеченні вільного, мирного і суверенного майбутнього України», — додали там.
Зокрема, співпраця проявлятиметься у сфері довгострокового відновлення та модернізації на тлі масштабних руйнувань, які були спричинені вторгненням Росії.
Деталі угоди
У Білому домі розповіли, що в рамках угоди:
- буде створено фонд, до якого надходитиме 50% роялті, ліцензійних платежів та інших подібних виплат від проєктів із видобутку природних ресурсів в Україні;
- гроші з фонду інвестуватимуть у нові проєкти в Україні, які принесуть довгостроковий прибуток як американському, так і українському народу;
- ресурси фонду можуть бути швидко спрямовані на економічне зростання, створення робочих місць та інші важливі пріоритети розвитку України;
- опосередковано зміцнюватиметься приватний сектор і створюватиметься міцніша і довговічніша інфраструктура для довгострокового успіху України.
- партнерство буде контролюватися компанією з рівним представництвом трьох українських і трьох американських членів ради директорів, які будуть спільно ухвалювати рішення про розподіл ресурсів фонду;
- партнерство також забезпечить найвищий рівень прозорості та підзвітності, щоб народ України та Сполучених Штатів міг користуватися плодами відновлення України.
- проєкти у сфері природних ресурсів включатимуть у себе видобуток корисних копалин, вуглеводнів і розвиток відповідної інфраструктури.
- якщо Сполучені Штати вирішать придбати ці ресурси для себе, їм буде надано право першого вибору — або придбати їх, або обрати покупця.
«Важливо зазначити, що це партнерство надсилає Росії сильне послання — США зацікавлені та готові підтримувати довгостроковий успіх України. Жодній державі, компанії або особі, яка фінансувала або постачала російську військову машину, не буде дозволено отримувати вигоду від відбудови України, включно з участю в проєктах, що підтримуються ресурсами фонду», — наголосили в Білому домі.
Источник: www.rbc.ua
-
Экономика1 день ago
Історична угода: в США пояснили, що сигналізує Росії підписаний з Україною договір
-
Экономика2 дня ago
Угода з США про надра: Україна ухвалила рішення про створення фонду відбудови
-
Экономика1 день ago
Як працюватиме Інвестиційний фонд відбудови США-Україна: відповідь Свириденко
-
Экономика1 день ago
Ситуація на валютному ринку покращилася: НБУ скоротив продаж доларів до мінімуму за рік
-
Экономика23 часа ago
«Нафтогаз» отримав майже 1 млрд доларів прибутку: звідки надійшли гроші
-
Экономика9 часов ago
Які галузі в Україні може перезапустити угода про надра з США: думка експерта
-
Экономика17 часов ago
Недоотримана виплата померлого пенсіонера: хто може отримати гроші та як це зробити
-
Экономика20 часов ago
Злотий дешевшає до гривні четвертий день поспіль