Экономика
Магазинами Duty Free окупили вартість будівництва термінала D в Борисполі, — Ґранц

Фото: Артур Ґранц (forbes ua)
Автор:
Сергій Новіков
Для будівництва термінала D в аеропорту «Бориспіль» Україна напередодні Чемпіонату з футболу Euro 2012 року взяла у Японії кредит на $100 млн. Ці інвестиції за декілька років роботи були перекриті лише магазинами безмитної торгівлі Duty Free.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтервʼю Артура Ґранца, співвласника мережі Duty Free в Україні, створеної спільно з німецькою Gebr. Heinemann.
Як розповів Ґранц, перший магазин Duty Free з’явився в терміналі F в «Борисполі» у 2010 році. Партнерами виступили брати Хайнеманни.
«Ми зробили правильний проект — з крутими сучасними магазинами та ресторанами. Я привів туди T.G.I. Fridays, міжнародний бренд Costa Coffee, якого, до речі, досі немає в Україні. Залучили на наші площі флагманський магазин «Шахтаря», — додав Ґранц.
Хайнеманни, які почали з 35%, незабаром довели свою частку в підприємстві до 50%. «З моєї ініціативи ми почали відкривати магазини на наземних переходах, до цього Хайнеманни працювали тільки в аеропортах», — додав бізнесмен.
У 2014 році був виграний тендер на термінал D, і аеропорт дуже скоро почав заробляти. «Ми орендували квадратний метр за ставкою, яка на той момент була в ЦУМі — найдорожчому магазині в центрі Києва», — зазначи Ґранц.
Оскільки керівництву аеропорту постійно не вистачало коштів на розвиток — 70% забирала держава, — компанія Ґранца-Хайнеманнів запропонувала «Борисполю» платити додатковий відсоток від обороту.
Аналогічна схема була згодом застосована у Львівському аеропорту і в Жулянах.
З початку повномасштабного російського вторгнення магазини безмитної торгівлі Duty Free в аеропортах не працюють. «Але все обов’язково повернеться, коли Україна відвоює своє гідне майбутнє», — резюмував Ґранц.
Відновлення польотів з аеропорту «Бориспіль»
На початку року аеропорт «Бориспіль» заявив, що готовий відновити прийом та відправку пасажирських літаків протягом місяця з моменту відкриття повітряного простору в Україні.
Детальніше про те, що для цього буде необхідно, можна дізнатись в матеріалі РБК-Україна.
До того ж раніше гендиректор Ryanair Майкл О’Лірі розповів, що його компанія розробляє плани, які дадуть змогу відновити польоти в Україну впродовж кількох тижнів після завершення війни.
Источник: www.rbc.ua
-
Культура1 день ago
Какой сегодня праздник: 27 июля 2025 — церковное почитание Пантелеймона, запреты и приметы
-
Еще2 дня ago
Гороскоп на 27 июля 2025: день выбора, который покажет суть вещей
-
Политика2 дня ago
«Это не та судьба, которую мы готовы принять»: Орбан объяснил, почему Украина не может войти в ЕС
-
Политика2 дня ago
Работа без опыта и с бронью: в Украине открыли тысячи вакансий для мужчин, желающих избежать мобилизации
-
Финансы2 дня ago
Исчезнет ли наличка в Украине: правда или преувеличение
-
Еще19 часов ago
Гороскоп на 28 июля 2025: день эмоционального подъема и важных сигналов от судьбы
-
Политика23 часа ago
«Это стало моим оружием»: Безуглая заявила о синдроме Аспергера и намекнула, как это использовали против неё
-
Финансы2 дня ago
Банкир озвучил прогноз: сколько будут стоить 100 долларов в августе — что будет с валютой в Украине