Экономика
Темпи відновлення української металургії у 2024 році будуть залежати від логістики, — GMK Center

Фото: темпи відновлення української металургії у 2024 році будуть залежати від логістики (gmk center)
Автор:
Сергей Новиков
Минулий рік став ще одним роком випробувань для української металургії. Темпи відновлення у 2024 році будуть залежати від логістики.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дослідження GMK Center.
«Через війну розміри української економіки суттєво скоротилися. Те ж саме відбулося і в металургії, однак можна констатувати, що ситуація певним чином стабілізувалася: обсяги виробництва сталі і прокату у 2023 р. майже такі ж самі, як у 2022 р. Лише виробництво чавуну впало на 6,1% — це можна пояснити втратою металургійних комбінатів у Маріуполі, який окуповано російськими військами», — вказують аналітики.
Експерти вказують: українські металургійні підприємства знаходяться поруч з лінією розмежування, вздовж якої відбуваються військові дії, тому найбільший ризик пов’язаний з наслідками обстрілів, що становлять загрозу як для виробничих активів, так і персоналу підприємств. Повністю нейтралізувати цей ризик наразі неможливо, тому підприємства продовжують працювати з урахуванням можливих заходів безпеки.
Основною ж проблемою металургії є логістика, а саме — використання морських шляхів. І хоча торік почав працювати український морський коридор, його функціонування пов’язане з низкою проблем і обмежень, оскільки цей маршрут не є повністю безпечним і не може використовуватися для тих обсягів перевезень, що були до війни. Все це накладатиме відбиток на плани підприємств з відновлення виробництва.
«В умовах невизначеності і високих військових ризиків висока ймовірність того, що від збільшення виробництва у 2024 році доведеться відмовитися. На наш погляд, базовим (реалістичним) сценарієм на поточний рік є збереження обсягів виробництва на рівні 2023 р.: такі рівні можливо підтримувати з урахуванням наявних логістичних обмежень та інших проблем військового часу. Таким чином, у 2024 р. металургія збереже свою роль в українській економіці і буде основою для відновлення української інфраструктури та економіки», — йдеться в дослідженні.
Нагадаємо, раніше Світовий банк оприлюднив свій звіт, згідно з яким понад 20% українського бізнесу зіткнулись із руйнуваннями через повномасштабну війну, а 70% підприємств втратили доходи. Найбільш постраждалою ж галуззю є металургія: її капіталізація впала на 60%.
Источник: www.rbc.ua
-
Еще2 дня ago
Гороскоп на 8 августа 2025 года: день для стабильности и завершения важных этапов
-
Технологии2 дня ago
Украина создаст первую собственную государственную инфраструктуру для ИИ — что это значит для будущего
-
Политика2 дня ago
Трамп предложил Путину выгодную сделку: перемирие вместо мирного соглашения — что это значит для Украины
-
Культура1 день ago
Какой сегодня праздник: 8 августа 2025 — День святого Эмилиана, традиции, приметы и запреты
-
Политика2 дня ago
Китай затягивает войну в Украине: как Пекин истощает Россию и США перед Тайванем
-
Еще15 часов ago
Гороскоп на 9 августа 2025 года: день новых идей и укрепления отношений
-
Политика2 дня ago
Зеленский озвучил три шага к миру: дипломатия на передовой
-
Политика18 часов ago
США указали ключ для завершения войны в Украине через переговоры