Connect with us

Экономика

Британська розвідка пояснила, як Україні вдалося відновити судноплавство в Чорному морі

Published

on

Британська розвідка пояснила, як Україні вдалося відновити судноплавство в Чорному морі
Фото: Україна відновила судноплавство у Чорному морі (Getty Images)

Автор:
Олександр Білоус

У грудні 2023 року українські порти експортували більше сільськогосподарської продукції, ніж будь-коли після російського вторгнення. Це зумовлено створенням експортного маршруту морських перевезень.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у Twitter.

Як зазначається у зведенні, експорт перевищив щомісячні обсяги, досягнуті в рамках «зернової угоди», що реалізується за посередництва ООН і Туреччини, коли кораблі піддавалися російським перевіркам.

«Україна досягла цього, оскільки не дозволила російському Чорноморському флоту діяти у західній частині Чорного моря, де він перебуває під загрозою з боку українських ракет та безпілотних надводних кораблів», — йдеться у повідомленні.

За даними британської розвідки, довіра ринку підтримується скороченням страхових премій за посередництвом Великобританії в рамках страхового пакету Unity Facility, а також оголошенням про те, що Туреччина, Румунія та Болгарія сформували військово-морські сили протимінного захисту.

Стан цього експортного маршруту життєво важливий у довгостроковій перспективі для експортних доходів України, зазначають у Міноборони Британії.

Український коридор

Після виходу Росії з «зернової угоди» в липні минулого року було створено спеціальний морський коридор, зокрема, для захисту зерна, що надходить з портів. За даними ВМС, робота коридору вийшла на свої потужності до повномасштабного вторгнення Росії.

Як заявив начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов, постійні атаки на російський флот дозволили витіснити його до південно-східної частини та відновити судноплавство. Північна частина контролюється Україною.

Источник: www.rbc.ua

Читайте также